הדפס עמוד זה
שבת, 16 ינואר 2016 04:21

"רשות החשמל מכשילה טורבינות רוח"

"ירוקים" ואינטרסנטים מאשימים את רשות החשמל. האשמה שעדיין אינה נכונה לצערנו. צריך להטיל איסור מוחלט על הקמת טורבינות רוח בישראל.

1599כך מאשים ארגון החברות לייצור
 אנרגיה "ירוקה" – דהיינו ארגון הטייקונים המתעשרים מסובסידיות ממשלתיות וסחיטת כספים מהאזרחים באמצעות הממשלה. הם מאשימים את רשות החשמל בכך שהרשות מאשרת תעריפים נמוכים מדי (סובסידיות קטנות מדי) – דהיינו – הם לא שודדים מספיק כסף מהציבור עבור ברוני הלופט-געשעפטן (עסקי הרוח). הם גם מאשימים את משרד המשפטים על שלא מאשרים הקמת מפלצות רוח בגובה 42 מ' אלא מקסימום 18 מ'. גם אלה וגם אלה הם פורונקל מכוער בטבע ובנוף. הלוואי שההאשמות מוצדקות!
 
אומר ח"כ יעקב פרי (יש עתיד): "התנהלות המשרדים כאן נעה בין חלם לטמטום". אז נשיב לו בסגנון בלתי-פרלמנטרי דומה: הדרישה לשוד הציבור למען הרס הטבע על ידי זריעת מפלצות רוח בשדות – תוך התעשרות יזמים מקורבים לצלחת על חשבון הציבור הוא שערורייה ממדרגה ראשונה ושחיתות איומה. ח"כ פרי מנסה לקדם את האינטרסים הכלכליים של מקורביו.
 
נציג רשות החשמל הגיב ואמר את הידוע והמובן מאליו: התעריף של טורבינות הרוח הוא גבוה פי חמישה, לא מחשמל רגיל (לעומתו הוא גבוה פי 10) אלא לעומת חשמל מתחדש אחר (שמש). אין הגיון לסבסד טורבינות רוח במאות מיליוני דולרים לשנה על חשבון הציבור.
 
ח"כ יעל כהן פארן ("הירוקים") אמרה: "אם רשות החשמל חושבת שלא צריך לפתח טורבינות רוח – שתגיד". צודקת! ( מקרה חסר תקדים. לא זוכר שאי פעם הסכמתי עם התבטאות של ח"כ יעל כהן פארן!). ראוי שהממשלה ורשות החשמל יגידו בפה מלא ובלשון ברורה: לא יהיו תחנות רוח בישראל. בניגוד ללוחות שמש – תחנות הרוח הם קוטלי ציפורים ומזהמי נוף והן גם רועשות. הם פגיעה בטבע ובבני האדם. (לוחות השמש הם בלתי מזיקים מבחינה סביבתית – וכול הרוצה להתקינם – יבורך – כל עוד זה לא על חשבון אחרים).
 
אנו לא חייבים להיגרר אחרי כל שטות שאופנתית בארצות אחרות. צריך להפעיל שיקול דעת עצמאי ולהטיל איסור מוחלט על הקמת תחנות רוח בישראל.
 
יעקב

עודכן לאחרונה ב שישי, 27 מאי 2016 16:46

פריטים קשורים