הדפס עמוד זה
רביעי, 10 דצמבר 2014 16:00

השחתת המדע למען "מטרה נעלה"

עוד מקרה של אי-הקפדה על דיוק מדעי למען הפחדת הציבור מאימת "התחממות כדור הארץ".

הרויאל סוסייטי (החברה המלכותית לקידום המדע), גוף מדעי שהיה פעם מכובד מאד, מצא לנכון להצטרף למסע התעמולה הירוק למען הסכם אקלים בפאריס, בשנה הבאה. בעוד הבסיס המדעי לטענה שכדור הארץ נמצא במצב התחממות נוראית וחסרת מעצור הולך ונחלש, נאחזת הרויאל סוסייטי בקש התעמולתי של "מאורעות מזג אוויר קיצוניים" כדי להמשיך ולהפחיד: שיטפונות, בצורת, הוריקנים, גלי חום קטלניים, וכל שאר מרעין בישין.
 
הם פרסמו דו"ח "עמידות לאקלים קיצוני". הדו"ח מומן בחלקו על ידי המיליארדר החממיסט ג'רמי גרנת'ם, וחובר על ידי אקדמאים חממיסטים ופעילים ירוקים. ראש הרויאל סוסייטי, פול נורס, מקווה ש"הראיות על מגמות עליה במאורעות אקלים קיצוניים" יעזרו לדחוף את העולם לפעולה אקלימית...
 
הבעיה היחידה היא שבכל 128 העמודים של הדו"ח אין שום ראיה שתומכת בטענה שמאורעות אקלימיים קיצוניים נעשים תכופים יותר או עוצמתיים יותר. הסיבה היא שלא קיימת ראיה כזו, וזו עובדה שנראה שאפילו ה-IPCC  (הפנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים) מקבל. סיכום על ממצאי ה- IPCC בדבר חוסר שינוי במאורעות קיצוניים תוכלו למצוא אצל רוג'ר פילקה הבן.
 
בדו"ח של הרויאל סוסייטי יש רק פורנוגרפיה אקלימית (צילומי מרגשים של אסונות) כמו זה שלמטה, וגרפים ריקים מתוכן ממשי ומשמעות.


1511
כל טענות הדוח הזה מבוססות של נבואות לשנת 2100, על פי מודלים אקלימיים, שכבר הוכיחו שאין בינם ובין המציאות שום קשר. בינתיים, בכדור הארץ, יש אתנחתא "חסרת תקדים" בפעילות ההוריקנים... 9 שנים לא פגע הוריקן גדול (סוג 3 ומעלה) בחופי ארה"ב. חוץ מזה, מצא אנדריו מונפורד, בקריאה שטחית, מספר שגיאות בדו"ח שהחבורה המכובדת של הפרופסורים והמבקרים העמיתים לא הצליחו למצוא.
 
מה שיש כאן זה עוד מקרה של שחיתות למען מטרה נעלה (noble cause corruption ) – ההנחה שלמען המטרה הנעלה של הצלת כדור הארץ  (כלומר ההפחדה האקלימית) הכול מותר – גם אי הקפדה על דיוק מדעי.
 
ה-WHO  (ארגון הבריאות העולמי שליד האו"ם) מצטרף למצעד המגזימים-מפחידים האקלימיים, באמצעות מספרים מצוצים מהאצבע, ומפרסם אומדן שלפיו יהיו בין השנים 2030-50 תוספת של 250 אלף מקרי מוות לשנה בגלל ההתחממות הגלובאלית הנוראית. דו"ח מפורט של ה- GWPF (ארגון בריטי המבקר את המאבק בהתחממות) מפרט את הגוזמאות חסרות השחר בדו"ח ה- WHO. המשחק הזה של לזרוק מספרי הפחדה מצוצים מהאצבע הפך לאופנתי מאד.


יעקב

עודכן לאחרונה ב שבת, 28 מאי 2016 07:08

פריטים קשורים