הדפס עמוד זה
רביעי, 17 ינואר 2018 04:59

השואה של רוסיה: 100 שנים לאסון המהפכה הבולשביקית

במחנות הריכוז של השלטון הקומוניסטי ברוסיה, הגולגים, בוצע רצח העם הגדול בהיסטוריה (עד שתלמידיהם, הקומוניסטים הסינים, התעלו על מוריהם הרוסים).

לאחרונה מלאו 100 שנה למהפכת אוקטובר, היא המהפכה הבולשביקית ברוסיה שהולידה אסונות חסרי תקדים בכול העולם. לרגל יום זיכרון זה אסף המירור אוסף של צילומים מהמאפיין המובהק של המהפכה – מהגולג – מערכת עצומה ומסועפת של מחנות ריכוז שנוהלו ברוסיה על ידי השלטון הקומוניסטי, אלה היו למעשה מחנות השמדה.

עשרות מיליוני אנשים נכלאו בהם בתנאי מחייה גרועים ביותר והועבדו בעבודות פרך בתנאי רעב. מרבית האסירים מתו ברעב ומחלות ולא שרדו. התנאים במחנות הבהירו את כוונת השלטון: האסירים ימותו ולא ישרדו.

ניתן היה לראות בגולגים את רצח העם הגדול בהיסטוריה, לו לא הגיחו הקומוניסטים הסיניים ורצחו בשיטות דומות עוד יותר אנשים.

הנה, אם כן, תמונות מגן העדן הקומוניסטי:

2430 1

2430 2

2430 3

2430 4

2430 5

תמונות ניוז דוג מדיה. מתוך כתבה בדיילי מייל.

מלבד עשרות המיליונים שעונו ונרצחו במחנות הריכוז הסובייטיים, כל תושבי ברית המועצות (גם אלה שלא הגיעו לגולג) חיו בעוני משווע ובתנאי חיים קשים כלכלית, והן מבחינת זכויות אדם בסיסיות (חופש ביטוי, חופש תנועה). כולם חיו בפחד מתמיד מפני השלטונות ומעל לכל ריחף ענן הגולג שאיים על כולם.

מלבד עשרות מיליוני בני האדם שנספו או נרצחו במחנות הריכוז של הגולאג, מתו 10-15 מיליון בני אדם ברעב. היו לפחות שני גלי רעב גדולים, יזומים על ידי השלטון הקומוניסטי.

הרעב הראשון היה בשנים 1921-22 בעת שלטונו של לנין וידוע בשם הרוסי פוולז'יה. כ- 30 מיליון בני אדם (בעיקר איכרים) סבלו מרעב, 5 מיליון מהם נספו. הזוועות היו גדולות, ראו התמונות נוספות בקישור (מי שיכול לסבול זאת).

הרעב הגדול השני קרה באוקראינה בשנים 1932-33 וידוע בשם "הולודומור", כ- 7-10 מיליון איכרים מתו ברעב יזום על ידי סטאלין – שמטרתו הייתה לשבור את ההתנגדות לקולקטיביזציה של האדמות (החרמת הקרקעות הפרטיות לטובת הקולחוזים ששייכים לכל העם – הגשמה של הצדק החלוקתי).

ראוי היה לציין את יום המהפכה הקומוניסטית, ה- 7 בנובמבר (על פי לוח השנה הרוסי), כיום השואה של רוסיה.


יעקב

הירשמו כאן לקבלת התראה על כתבה חדשה באתר

עודכן לאחרונה ב שני, 02 יולי 2018 04:12

פריטים קשורים