הדפס עמוד זה
שישי, 27 אפריל 2018 12:03

ה-1 במאי – יום הזיכרון לקרבנות הסוציאליזם בעולם

כדרכנו, נציין את ה-1 במאי כיום זיכרון לקורבנות הסוציאליזם בעולם. למעלה מ-100 מיליון אזרחים נרצחו בדרך ל"הגשמתו". ה"חברתיים" כיום (בכל הקשת הפוליטית) הם המרכסיסטים המודרניים.

2446

החיים במדינה קומוניסטית:

• היה מקום עבודה לכולם.
• למרות שלכולם היה מקום עבודה, אף אחד לא עבד.
• למרות שאף אחד לא עבד, הנורמה בוצעה מעל ל- 100%.
• למרות שהנורמה בוצעה מעל ל- 100%, לא יכולת לקנות שום דבר בחנויות.
• למרות שלא יכולת לקנות שום דבר, לכולם היה הכול.
• למרות שלכולם היה הכול, כולם גנבו.
• למרות שכולם גנבו, אף פעם לא היה חסר דבר.
• למרות שלא היה חסר דבר, כולם (כמעט) היו שווים ועניים.

התרחיש העתידני של קרל מרכס ופרידריך אנגלס הניח שאיחוד כוחות מעמד הפועלים יאפשר את השתלטותו על אמצעי הייצור, כולל הקרקעות – כל הרכוש הפרטי יולאם. השתלטות הפועלים על המפעלים יאפשר חלוקה שוויונית וצודקת של פירות אותם אמצעי ייצור מוחרמים – המוצרים, התפוקה. כך יישאר הרווח (ה"הערך העודף" שהקפיטליסטים גורפים) בידי "המעמד", רווח שמקורו בניצול ובדיכוי עבודת מעמד הפועלים.

ה"חברתיים" כיום (כמעט כל הקשת הפוליטית) הם המרכסיסטים המודרניים. גם הם ממשיכים לרדוף אחרי הקטנת אי השוויון בחברה – השוויון הוא האידיאל. אפילו בנימין נתניהו לא יכול להרשות לעצמו פוליטית להתכחש לחתירה לשוויון ומנפנף מעת לעת שתחת שלטון הליכוד הצטמצם אי השוויון כפי שהוא מתבטא במדד ג'יני.

הקומוניזם נכשל תוך שהוא מותיר אחריו שובל של דם, מעל 110 מיליון קורבנות אדם – אבל רוח הקומוניזם מושלת במוח האדם המודרני. נדמה שהקומוניזם השתיל במוח האדם מוטציה גנטית שגורמת לנו לדקלם כי החתירה לשוויון היא משאת נפשנו. אי השוויון מוקצה מחמת מיאוס.

הקומוניזם נכשל כי הוא התכחש לדרך היחידה ליצירת עושר להמונים: אי השוויון הטבעי בין בני האדם. התנאי הבסיסי ליצירת עושר הוא הימצאותו של יחיד מוכשר משכמו ומעלה, שאינו "שווה" לכולם. יחיד בעל רעיון וחזון שמסוגל בכוח כשרונו הטבעי לפתח רעיון, להנהיג צוות אנשים, לגייס השקעה ולפתח את הרעיון לידי מוצר מועיל להמונים. המוצר חייב להועיל להמונים כי רק כך יוכל אותו יחיד מוכשר למכור ולהרוויח.

אותו "יחיד מוכשר" מכונה בעברית – יזם! כישרונו יוצא הדופן של היזם הוא התגלמות אי השוויון.
למזלנו, קיימים בינינו לא מעט יזמים. ענקים כמו מקימי פייסבוק, מיקרוסופט, גוגל ואמזון וזעירים כמו בעלת המספרה בפינת רח' וייצמן. הקומוניזם הרג את היזמים והעביר את הייצור ואת אמצעי הייצור אל נציגי העם (הממשלה).

"נציגי העם", ללא יזמים שמעוניינים ברווח, לא הצליחו לייצר שום מוצר חדש. לכל היותר הם גנבו רעיונות מהמערב והעתיקו מוצרים. בהעדר יזמים, הם כשלו אפילו בהעתקת מוצרים, במשך כל 70 שנות "פריחת" הקומוניזם. המוצרים שהעתיקו היו נחותים ובאיכות זוועתית. "נציגי העם" מאחורי מסך הברזל (וכיום בקובה ובוונצואלה) לא הצליחו להעתיק ולייצר אפילו נייר טואלט נורמלי. גם החקלאות הקומוניסטית קרסה בגלל העדר יזמים.

נזכור, יזמים פורחים ככל שהחופש רב יותר, ככל שלא כופים "שוויון".

מוטי היינריך

הירשמו כאן לקבלת התראה על כתבה חדשה באתר

עודכן לאחרונה ב שני, 02 יולי 2018 03:59

פריטים קשורים