הדפס עמוד זה
רביעי, 07 אוקטובר 2020 04:42

ואולי, רק אולי... החרדים צודקים?

כתבה ב"הארץ" מעלה את האפשרות כי ביום בו יגיע החיסון המיוחל, והכמות לא תספיק לכולם, החרדים ידרשו להיות הראשונים להתחסן כי הם "קבוצת סיכון"...

2573 

כתבה ב"הארץ" מתארת את המציאות הקשה, עד בלתי אפשרית פוליטית (תחת כל ראש ממשלה), למנוע מ"האוטונומיה החרדית" את ההתקהלויות ההמוניות על פי לוח השנה הדתי ("זמן אלול", "זמן חורף", "חגי תשרי" ועוד). התוצאה: אחוזי הדבקה "מבהילים" ומערכת הבריאות של כולנו צריכה לשאת בנטל. הכתבה מעלה את האפשרות כי ביום בו יגיע החיסון המיוחל, והכמות לא תספיק לכולם, החרדים ידרשו להיות הראשונים להתחסן כי הם "קבוצת סיכון"...

על פי המשתמע בכתבה, נראה שהחרדים צריכים להיות האחרונים בתור לחיסון. לא, חלילה, כעונש. ההיפך הוא הנכון, למה להרעיל אותם עם חומרי תעשיה ומעבדה? הרי חיסון העדר מתקדם אצלם יפה ומי שלא נדבק טורח להדביק עצמו. העיקר שיפסיקו לבלבל לו את המוח על קפסולות ומסיכות.

בקרוב נראה משלחות מדעיות מכל העולם נוחתות בנתב"ג ומשם הן אצות רצות לבני ברק ולירושלים. איפה עוד, בכל הגלובוס, יכולים המדענים לחקור תת קבוצה שמדביקה עצמה בכוונה תחילה, כדי להשתחרר מכל המגבלות המעצבנות שחדרו לחיינו וכך לפנות עצמה ללימוד תורה. קבוצה שמערימה על המשטרה ומתכנסת באולמות סגורים ללא מסיכות ותוך דבקות פיזית איש ברעהו.

האם יש מדען קורונה רציני אחד שיוכל להרשות לעצמו לוותר על חקר הנישה הזו? האם יש אנתרופולוג רציני אחד שיוכל לוותר על חקר הקבוצה בעלת הלוגיקה המהפכנית הזו? במקום תחנות "היבדק וסע" המצויות בכל העולם הוא ימצא תחנות "הידבק וסע". פלא פלאים!

ונתניהו עוד יספר בשידור חי בשעה 20.00, השעה החביבה עליו, כיצד מנהיגים מכל העולם מתקשרים ללמוד על התופעה המופלאה. קבוצת אנשים המדביקה עצמה לדעת, קוברת את חלליה, וכשנשאלת על כך היא עונה "ולמה על בלפור אתה לא שואל?"

אין, אין בספרי האנתרופולוגיה משהו דומה. חברים, מדענים, אנשי מחקר - הזדרזו!

יום הכפורים היה רק המבוא למתחילים. אנשים צמים, עטופים בטליתותיהם ומכונסים בעצמם עם מחזורי התפילה? זה שום דבר. עוד לא ראיתם כלום.
10 ימים לאחר מכן חל חג מיוחד במינו. באולמות גדולים וממוזגים (המאווררים והמזגנים נועדו להפיץ את בשורת הקורונה עד לשורה האחרונה בבית המדרש) יתכנסו רבבות אנשים וירקדו עם ספרי תורה בדבקות ושירה אדירה.

שמחת תורה זה הדבר האמיתי. זהו ההיי-לייט. הקליימקס האחד והיחיד, שאין שני לו. מאות, ולעתים גם אלפים, של חוגגים, נוגעים פיזית איש ברעהו במהלך ריקוד שאינו נגמר, אינסופי באורכו, אף יותר מריקוד טראנס במסיבת טבע. ולהשלמת החגיגה יהיו גם שולחנות ערוכים עם מאכל, משתה ואלכוהול. גם אם היה איזה זקן אחד שעוד לבש מסיכה מחשש להדבקה, הוא יסיר אותה לכבוד הקוגל והצ'ולנט, בלוויית קצת מ'שקה, וודקה או איזה ליקר טוב, ולקבל מצב רוח מרומם של "ושמחת בחגך".

אוהו, עולם המדע יקבל בקפסולה מרוכזת של יממה אחת, את כל מה שחסר בידע של המדענים אודות התפשטות הקוביד-19. הקפות ראשונות, שניות ואף שלישיות יספקו מלוא החופן נתונים למחקר. איש בל יעדר.

לא יהיה כנס מדעי אחד בעולם שלא ידונו בו בכובד ראש בתופעה החשובה הקרויה "טיש". היישוב "בני ברק" יהפוך להיות מקום עם מיתוג, בעל פרסום עולמי. כמו, נניח, עמק ניאדר, או איי גלאפגוס.

כבוד למגזר!
דן לב פועם

הירשמו כאן לקבלת התראה על כתבה חדשה

פריטים קשורים