שבת, 10 יוני 2017 08:55

"המדינה צריכה לתגמל את אלה שתורמים למדינה"

מגזרים רבים בטוחים בתרומתם החיובית למדינה. החרדים מאמינים בתרומתם באמצעות לימוד תורה. אז כמה מגיע לתורמים?

2384

בכתבה האחרונה שהעלינו, התעורר ויכוח עקרוני בתגובות לפוסט. יאיר בן משה העלה טענה שממבט ראשון מקוממת רבים: החרדים תורמים לחיזוקו של העם היהודי ושל מדינת ישראל בזכות ריבוי טבעי גבוה במיוחד, יחסית למגזרים אחרים בישראל. חשיבות היתרון הדמוגרפי שיוצרת "הרחם החרדית" לחיזוק המדינה שקולה לתרומתו של צה"ל. ומכאן עולה המסקנה: המדינה מתגמלת ביד רחבה את קציני הצבא שרובם פורש לפנסיה נדיבה בגיל 45 – מיעוטם לוחמים ורובם יושבי משרדים. לפיכך, על המדינה לתגמל באופן דומה את התורמים לה הנלחמים בחזית הדמוגרפית – החרדים.

הטענה של "תרומה למדינה" כבסיס לדרישת תגמול מהמדינה משותפת למגזרים רבים ושונים באוכלוסייה.

מדינה היא מסגרת חברתית של יחידים. חלקם בחרו מרצונם החופשי להיות חלק מאותה מסגרת, חלקם נקלעו אליה בתוקף נסיבות שונות. האזרח אינו רק חלק מהמדינה, אלא בדרך כלל רואה עצמו גם כחלק ממסגרת קטנה יותר אתה הוא מזדהה. שרשור המסגרות החברתיות יורד עד לגרעין המשפחתי, המסגרת החברתית המצומצמת ביותר. מעבר למסגרת זו קיים רק היחיד. הפרט רואה את עצמו משויך במקרים רבים למספר מעגלים חברתיים – חלקם מצומצמים, חלקם רחבים.

"הפיצול בעם"

אחת מהטענות הנשמעות נגד החרדים היא העויינות שלהם למגזרי אוכלוסייה אחרים. 

העדפת בני המעגל החברתי שלנו והזדהות אתם היא תופעה חברתית שמאפיינת את בני האדם ולא רק חרדים. קיימת העדפה ברורה והזדהות של הפרט עם המעגל החברתי שלו. ייתכן שייצר הקיום והשרידות האנושי הטבוע בגנים שלנו הוא הבסיס לאותה הזדהות.

אם בן משפחה שלנו יהיה במצוקה, נעדיף לעזור לו על פני עזרה לבן משפחה אחרת; אם חבר מהקיבוץ שלנו יקלע לצרות – נעדיף לסייע לו לעומת סיוע לבן קיבוץ זר שבמצוקה; אם עובד במקום עבודתנו יזדקק לתרומה – עמיתיו לעבודה יירתמו לעזרתו ביתר הזדהות מאשר התגייסותם לעובד במקום עבודה אחר; אם ישראלי נמצא במצוקה במפולת שלגים בנפאל, יחד עם מטיילים מעשרות מדינות, נתעניין באופן טבעי בשלומו יותר מאשר בשלומם של האיטלקים והבריטים שאתו; תחושת ההזדהות עם המעגל החברתי הקרוב אינה אלטרואיזם, ברקע מרחפת ההנחה שגם אחרים במעגל שלנו חשים כך, ובעת מצוקה לנו – גם חברינו יירתמו לעזרתנו. כך אנחנו. לכן אנחנו, כישראלים, מזדהים עם מכבי תל אביב בגביע אירופה, אבל גם עם מכבי שעריים מליגה א' בכדורגל, אם אנחנו גרים בשכונה ברחובות...

"תרומה למדינה"

מעגלים חברתיים רבים במדינה מאמינים שפעילותם או עיסוקם מטיבים עם כלל אזרחי המדינה, זו תחושתם הסובייקטיבית. הם בדרך כלל צודקים – כמעט לכל פעולה יש השפעה חיצונית שקשה למדידה אובייקיטיבית. אפילו בעל חנות בעיר שמשקיע בעיצוב חלון הראווה של העסק, ולטובת העסק שלו, תורם להנאתם של עוברים ושבים ולחזות הנאה של העיר.

גם חילוני מושבע יכול למצוא השפעה חיובית שנובעת מהמגזר החרדי שמועילה לכלל המגזר היהודי ולכלל אזרחי ישראל. אי אפשר לבטל את הטיעון הדמוגרפי שהועלה בתגובות; לצערנו, הוא בעל משמעות קיומית לפחות בעתיד הנראה לעין. חרדים רבים כן עובדים ומייצרים ערך, כולל צעיר חרדי מוכשר מבני ברק שתרם רבות לבנייתו של אתר "קו ישר" בגרסתו הנוכחית. קיימת גם תנועה "החוצה" מהמעגל החרדי – חלקם נוטש את המסגרת הקשוחה ומוצא את מקומו במעגלים דתיים מתונים, חלקם הופכים לחילוניים רחמנא ליצלן.

רק חלק מהחרדים טוען, ובאמת מאמין, ש"מגיע לו" כסף מהמדינה בזכות תרומת המגזר לעם היהודי ולמדינת ישראל. החרדים זוכים לתקציבים כי כללי המשחק הפוליטי מאפשרים זאת – חלק קטן מהם גם בונה אידיאולוגיה סביב הסחיטה הפוליטית המוצלחת מתקציב המדינה, בנימוקים דומים לאלה של יאיר בן משה בטוקבקים בכתבה הקודמת.

אבל הסחיטה הפוליטית אינה נחלתם הבלעדית של החרדים – יש מגזרים רבים אחרים שמתפרנסים יפה מכוחם הפוליטי מזה עשורים רבים, ומצליחים לסחוט מתקציב המדינה מעל ומעבר לערך הכלכלי של עבודתם (די להזכיר את עובדי המונופולים הממשלתיים כגון חברת החשמל, נמלים ומקורות). אחרים מגיעים כל בוקר אל מקום העבודה, אבל אל "מקום עבודה" שלמעשה מיותר כולו. לא חסרים אצלנו "מקומות עבודה" שקיומם נובע אך ורק מסחיטה פוליטית. דוגמאות? על קצה המזלג: "משרד התרבות והספורט", "המשרד לפיתוח הפריפריה", "המשרד לשוויון חברתי", או "המשרד לשיתוף פעולה אזורי".

טענת ה"מגיע לי" בשם ה"תרומה למדינה"

מחיקת החובות הגדולה ביותר בהיסטוריה הכלכלית של מדינת ישראל, לא הייתה של אליעזר פישמן או "טייקון" אחר, אלא נכפתה עלינו במסגרת "הסדר חובות הקיבוצים". כ-20 מיליארד שקל במחירים של שנות ה-90 התאדו לציבור. בוויכוח הציבורי שהתנהל עלה הנימוק השכיח שצריך לסלוח לקיבוצים בזכות תרומתם האדירה למדינה: במלחמת השחרור הם חסמו בגופם את האויב המצרי בשערי אשדוד ואת הסורים בדגניה, מיטב הלוחמים בצה"ל היו בני קיבוצים ועוד נימוקים ציוניים. הקיבוצים אכן תרמו.

מעת לעת מתפרסמת כתבה על מצבם הקשה של אמני ישראל, בעיקר המבוגרים. יש הדורשים שחובת המדינה לתמוך באמנים וביוצרים הישראלים בגלל "תרומתם למדינה". הם אכן תרמו.

גם שחקני מכבי תל אביב שזכו לראשונה בגביע אירופה ב-1977 בטוחים בתרומתם למדינה, וגם הם תרמו.

פרופ' עזרא סדן (מנכ"ל משרד האוצר לשעבר) כתב על תרומתו של המגזר הערבי לכלכלת ישראל.

גם לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט "מגיע" עונש מופחת. צריך להתחשב בתרומתו לחברה ולמדינה – כך אמר פרקליטו עו"ד אלי זוהר.

ויש רבנים שמאמינים בכל ליבם בתרומתם הגדולה של בני הישיבות למדינת ישראל בזכות לימוד התורה.

הגדיל לעשות ח"כ יריב לוין (ליכוד) שיזם את "חוק התורמים למדינה". במסגרתו יוענקו זכויות כלכליות לאלה ששרתו את המדינה בצבא ובשרות לאומי. מובטח שגם מגזרים אחרים יצטרפו לקטגוריה זו עם הזמן.

כמה "מגיע"?

רשימת ה"מגיע לי" בזכות "תרומה למדינה" ארוכה מאד. "התורמים למדינה" דורשים כסף או שווה כסף לחברים במעגל החברתי שלהם בזכות אותה "תרומה למדינה". הם דורשים לכפות, באמצעות המדינה, על יתר האזרחים תשלום שיועבר אליהם. כל דרישת "זכות" מהמדינה מועברת אל שדה המשחק הפוליטי (אין דרך אחרת) ומתבצעת בהתאם לכוחם הפוליטי של הדורשים. דהיינו, לפי כוחו של אותו מעגל חברתי להועיל או להזיק לפוליטיקאים.

למגזר החרדי יש כוח בשדה המשחק הפוליטי, כמו גם למגזרים אחרים, וכולם נלחמים על חלקם בביזה. התגמול לו זוכים הבוזזים אינו לפי "תרומתם למדינה" כי לא קיים מדד כזה, אלא לפי כוחם הפוליטי. כאמור, החרדים אינם שונים ממגזרים אחרים, הם חלק בלתי נפרד מ"השיטה".

מי שמואס בדרישות החרדים צריך להיות עקבי ולדחות גם את דרישות ה"מגיע לי" האחרות. במילים אחרות, להשתית את מערכת היחסים בין אזרחי המדינה על מוסר שונה: מגיע לך בדיוק כמה שאחרים מוכנים לשלם (או לתרום) לך מרצונם החופשי. גם לחיילי צה"ל לא "מגיע". חייל צריך לקבל שכר מלא בהתאם לרמת הסיכון שבתפקידו – גם לחיילים לא מגיעות זכויות והטבות, אלא משכורת טובה.

זה העיקרון לפיו צריכה להתנהל מדינה מוסרית שמכבדת את זכות הקניין הפרטי – מיסוי מינימלי וחלוקת כסף מינימלית. טועה מי שתוקף את החרדים בלבד.

מוטי היינריך

עודכן לאחרונה ב שבת, 10 יוני 2017 09:29
תגובות  
-2 #51 עקרונית אני איתך, אך חילוני מובטל הופך לממורמר ואליםיאיר 2017-06-12 16:04
אתה צודק שאין צורך שכל האוכלוסיה תרבץ במשרד או תעמוד בשלשות ותסייד עצים.
ולכן נכון לחלוק את המשימות והתפקידים. כחילוני יודע אני שרק מעטים מתוכנו יסכימו ללדת ולטפל ב8
או עשרה ילדים, ולכן הנושא של המאבק הדמוגרפי לא מיועד עבורנו. יתרה מכך, בהחלט נכון לתת את הפריביליגיה של הקריירה, החומרנות, רדיפת המותגים ותחושת הכוח והטרטור למי שזקוק לזה, למי "שאין לו אלוהים" .

לכן יפה עושים החרדים ,אותם שלא נכנעים ללחץ הציבורי, אשר מוותרים על העיסוקים אשר לחילוני הם הלחם והחמאה שלו. והחרד נוטל על עצמו את המשימות שהחילוני מתקשה לשאת.

כפי שנכון שהפרה תיתן חלב, והתרנגולת ביצים, ואין שום הגיון "בשם השוויון בנטל" לנסות ולהפוך את היוצרות
ציטוט
+1 #52 חוזר: "המדינה צריכה לתגמל את אלה שתורמים למדינה"שחרורון 2017-06-12 18:00
מצטט יאיר:
אתה צודק שאין צורך שכל האוכלוסיה תרבץ במשרד או תעמוד בשלשות ותסייד עצים.
ולכן נכון לחלוק את המשימות והתפקידים. כחילוני יודע אני שרק מעטים מתוכנו יסכימו ללדת ולטפל ב8
או עשרה ילדים, ולכן הנושא של המאבק הדמוגרפי לא מיועד עבורנו. יתרה מכך, בהחלט נכון לתת את הפריביליגיה של הקריירה, החומרנות, רדיפת המותגים ותחושת הכוח והטרטור למי שזקוק לזה, למי "שאין לו אלוהים" .

לכן יפה עושים החרדים ,אותם שלא נכנעים ללחץ הציבורי, אשר מוותרים על העיסוקים אשר לחילוני הם הלחם והחמאה שלו. והחרד נוטל על עצמו את המשימות שהחילוני מתקשה לשאת.

כפי שנכון שהפרה תיתן חלב, והתרנגולת ביצים, ואין שום הגיון "בשם השוויון בנטל" לנסות ולהפוך את היוצרות


כדבר הצדיק הרבן מורנו ורבנו ש.חנוך שליטא
״אדם נשאר אדם, אל תקרא לי עם״

אין לי שום דבר במשותף עם החרדים. הם לא משרתים אותי בזה שהם הביאו ילדים, לכן אני לא מוכן לממן אותם
ציטוט
-3 #53 למרות שלום חנוך - עם ישראל חייאיר 2017-06-12 18:26
והחרדים אשר מביאים מצביעים רבים לקלפי, הם התשובה למאבק הדמוגרפי, שדווקא חסידי שלום חנוך ושמעון פרס מספרים ומדגישים עד כמה הנושא קריטי לקיומנו.
והיפה הוא שלמרות שאתה שולל את החרדים, הם ממשיכים לשרת אותך ואותי ואת כולנו, על אפך וחמתך
ציטוט
+3 #54 חוזר: "המדינה צריכה לתגמל את אלה שתורמים למדינה"שחרורון 2017-06-12 19:24
מצטט יאיר:
והחרדים אשר מביאים מצביעים רבים לקלפי, הם התשובה למאבק הדמוגרפי, שדווקא חסידי שלום חנוך ושמעון פרס מספרים ומדגישים עד כמה הנושא קריטי לקיומנו.
והיפה הוא שלמרות שאתה שולל את החרדים, הם ממשיכים לשרת אותך ואותי ואת כולנו, על אפך וחמתך


לא, הם לא משרתים אותי.
בדיוק כמו שאם אני אלך ברחוב ומישהו יתפוס אותי, יגרור אותי למסעדה ויאכיל אותי בכח כי הוא חשב שאני רעב.

״שירות״ הוא משהו שנעשה בהסכמה של שני הצדדים. זה שצד אחד מדמיין שהשני מעוניין בשירות שלו, וממציא תרוצים שיעזרו לישון בלילה, לא אומר שהוא משרת
ציטוט
0 #55 למרות בר כוזיבא עם ישראל חייוחנן בן זכאי 2017-06-12 19:42
וימשיך לחיות אחרי שייפטר ממשיחי השקר של ימינו - אלו שמקדשים את עליונות העם והאדמה על חופש האדם .
ציטוט
+2 #56 חוזר: "המדינה צריכה לתגמל את אלה שתורמים למדינה"ראציונאליסט 2017-06-13 02:45
יודגש גם שאילולי החזקנו בשטחים לא הייתה כלל "בעיה דמוגרפית" שהרי בת"א וסביבותיה יש רוב יהודי מוצק, והיה כזה גם לפני 70 שנה.

בניגוד להפחדות של יאיר ודומיו ילודה ערבית גבוה כלל לא מסכנת את ישראל, כל עוד ישראל לא תשאף לשלוט על הערבים ולכלול אותם בשטחה.

הרי מיליארד ההודים בהודו לא מהווים בעיה דמוגרפית לאנגליה כי אנגליה ביטלה בזמן את שליטתה בהודו. אילו הייתה נשארת שם כבר לא הייתה אנגליה.

ואותו דבר נכון לנוצרים בלבנון. אילו הסתפקו במובלעת הקטנה שהצרפתים השאירו להם, ולא ניסו להגדיל את שטח מדינתם ע"י סיפוח עוד שטחים המכילם מוסלמים, לא הייתה להם היום בעיה דמוגרפית, והם היו יכולים לנהל מדינה מערבית חופשיה ומתקדמת בעלת כוח צבאי ורמת חיים גבוה. אבל מתוך רצון לשלוט בשטח רב סופם שהם נשלטים בידי פאנטים דתיים.

בעוד שבקלפי לכל אדם יש קול אחד, ולכן יאיר מאמין שהמדינה צריכה להשקיע ביצירת קהילה גדולה של מצביעים חסרי השכלה, הרי שבמאזן הכוחות הכלכלי והביטחוני בין המדינות, יש הבדלים עצומים בין בני אדם יצרנים ומשכילים לכאלו שאינם.

אתם מוזמנים לעיין טבלאות בויקיפדיה המשוות מדינות לפי עוצמה כלכלית וצבאית מחד, לבין גודל האוכלוסיה. בנקל ניתן לראות שהקשר איננו ליניארי. לתרבות ומבנה השלטון יש חשיבות רבה. לכן עד היום יותר ממיליארד מוסלמים לא ניצחו כמה מיליוני יהודים. ולכן מדינת ת"א תוכל בקלות להביס את אויביה, הבורים והאלימים, גם אם במספר תושביה היא תהיה קטנה מהם בהרבה.

אומנם בקלפי חשובה רק הכמות, אבלבשדה הקרב ובתחרות הכלכלית, האיכות חשובה.


אני ממליץ לקרוא גם על לבנון הגדולה והטעות שעשו הנוצרים שחמדו בה בתמיכת הצרפתים. בכייה לדורות עבורם ועבורינו (כי היה קל הרבה יותר להגיע לשלום עם הנוצרים מאשר עם המוסלמים בלבנון).

והערה ליאיר: תחליט. האם אתה בעד דמוקרטיה או רואה בה משחק שהחילונים כפו עליך (ואיך אחרת אתה מציע לקבל החלטות במדינה?). האם אתה חילוני או בז להם על שהם רודפי בצע, תענוגות, וחסרי אלוהים, וחולם על מדינה יהודית (כלומר מדינת הלכה). האם אתה בעד שוק חופשי וחירות הפרט, או בעד הלאמת רכוש (לטובת מי שתורם...) וכפיה דתית. לא שאני באמת מצפה ממך לתשובה עניינית. אתה טרול ובטח תמשיך לקלל את "השמאל" הבוגדני, בלי להגדיר באילו מפלגות מדובר (כמה אחוז מהיהודים את מכליל ב "שמאל" שלך? כולנו ויש עתיד זה שמאל?).
ציטוט
-2 #57 רציונליסט, תתוכח עם אמירותי לא עם מה שאתה ממציא נגדייאיר 2017-06-13 04:09
כך כותב הרציונליסט "יאיר מאמין שהמדינה צריכה להשקיע ביצירת קהילה גדולה של מצביעים חסרי השכלה,"
זה שקר מוחלט. אני רואה בחרדים אנשים המשכילים יותר מאשר פרופסור בכיר ממוצע (אך בתחומים שלהם). כאמור בשל אילוצי שמאלני הבג"צ, צפוי איום דמוגרפי מבית ולכן למען המשך קיומנו אנו זקוקים למצביעים רבים פרו-יהודיים, כמשקל נגד ל"רחם הערבייה". ואת השירות החיוני הזה מגישים לנו החרדי, הם ומשפחתם משרתי הקבע ביחידות העילית של המאבק הדמוגרפי.

כותב הרציונליסט כנגדי "האם אתה בעד דמוקרטיה או רואה בה משחק שהחילונים כפו עליך (ואיך אחרת אתה מציע לקבל החלטות במדינה?"

ואני ( יאיר) שוב ושוב מסביר ומנמק. אני בעד דמוקרטיה. כי אני תומך בקבלת החלטות רלוונטיות ולא כצוו עתיק מלפני 3000 שנה מחד, או 70 שנה מאידך. ואני מציע לקבל החלטות מתוך בחינה ובדיקה של כל אמונה ותיאוריה. על בסיס רוב בעם. אך במקביל אני תומך בהתחשבות ברגישות. לדוגמא הרוב צריך להשקיע בנגישות, למרות שהנכים הם מיעוט. וכך הדבר גם בנושאים הרגישים לציבורים אחרים.
זו דעתי האישית בעולם חופשי. אך אם המדינה או בג"צ מחליטים לכפות על הציבור לקיים חייו לפי אמונות ואידאולוגיות, יש לתת מקום גם לאידאולוגיה היהודית.

המשך יבוא
ציטוט
0 #58 המשך רציונליסט, תתוכח עם אמירותי לא עם מה שאתה ממציא נגדייאיר 2017-06-13 04:23
ממשיך להטיח בי הרציונליסט "האם אתה חילוני או בז להם על שהם רודפי בצע, תענוגות, וחסרי אלוהים".

אני חילוני, ומכאן גם "חסר אלוהים" אך כפי ששבתי וכתבתי, דעותי אינן מושפעות ממקום מושבי האישי, אלא מבחינת העובדות וניתוחן.

ולכן כאשר אני בוחן את הדברים לאשורם אני מגלה שחלק גדול מהתנהגות החילוניים היא דילוג על שלב התרבות והקידמה וחזרה להתנהגות חייתית קדומה.
התאווה להיות: הכי עשיר, הכי מצליח, אלוף האלופים, עם הבית הכי נוצץ ונפח המנוע הכי גדול, אלו שרידים מתקופת החייתית בהם "המנצח לוקח הכל" ולזאת אני בז.
כמו כן אני בז ל"שונאי האחר והשונה", ובז לאנטישמים מבית ומחוץ.

המשך יבוא
ציטוט
0 #59 המשך 3 רציונליסט, תתוכח עם אמירותי לא עם מה שאתה ממציא נגדי — יאיריאיר 2017-06-13 10:21
כותב המשמיץ "יאיר חולם על מדינה יהודית משמע מדינת הלכה".
אכן אני חולם על מדינה יהודית, זו בעצם "התקווה בת שנות אלפיים, של כל "נפש יהודי הומיה". וכך עשו וכך חלמו כל החלוצים לדורותיהם.
אך מאחר והגוי השוהה בתוכנו, ממשיך להיות אויב ושונא, ואיני רוצה לשלוט על עם זר הרוצה בחיסולי. אני כמו שמאלנים רבים תומך בהפרדה בין העמים, אך להבדיל אני מבקש שאת הכאב של העקירה וההפרדה ישלם האויב התוקפן - ולא היהודי הקורבן.

אני רוצה מדינה יהודית, משמע שהחוק בה ישאב את כוחו מחיינו כאן ובעבר, מתוך ראייה אמיתית של התנאים המשתנים והקידמה., משמע לא גיבוב של חוקים מתקופת המנדט הבריטי, הכיבוש העותומני, ולא המשך של מורשת סטאלין והסוציאליסטים, ולא ועם פחות חקיינות של הטרוף האמריקאי.
זאת לא "מדינת הלכה" זו מדינה יהודית על כל גווניה התומכים בה.
ציטוט
0 #60 המשך 4 רציונליסט, תתוכח עם אמירותי לא עם מה שאתה ממציא נגדי — יאיריאיר 2017-06-13 10:45
וממשיך המשמיץ - יאיר בעד הלאמת רכוש וכפיה דתית.
האמת היא הפוכה, אני מתנגד להלאמת רכוש, לכן אני תומך בהקטנת העול הכלכלי המוטל על הציבור. ומאחר ועלות חייל מיותר בצבא, או פקיד מיותר במשרד, או חקלאי מסובסד בבנק (התאילנדים בשדה), (ויש מאות אלפים משני הסוגים) הינה גבוהה. אני תומך בהקטנת כמות מבזבזי ההון וחיפוש חלופה אחרת לזמנם.

כל חוק הוא כפייה, ורבים מהחוקים מכל סוג התקבלו במסגרת משא ומתן קואליציוני. וחלק גדול מהחוקים מתבססים על האידאולוגיה של המפלגה היוזמת כמייצגת ציבור.

היציאה "נגד כפיה דתית" משמעותה קריאה לשלילת הזכות של חלק מהציבור לבטא את האידאולוגיה שלו בחוק. גישה זו המפלה ציבור מסוים בשל יהדותו, היא גישה אנטישמית.
ציטוט
0 #61 לרציונליסט - הלקח מההיסטוריה של לבנון שכה יפה הצגת - להפרד מהמוסלמיםיאיר 2017-06-13 11:25
כפי שתארת נכון. הנוצרים בלבנון סובלים מהצקות המוסלמים הנמצאים בקרבתם. והדבר נכון גם לגבי הנוצרים בבית לחם ובנצרת. לגבי הנוצרים הנמצאים בניגריה, והקופטים הנוצרים במצרים. לא רק נוצרים, גם ההינדוס סובלים מאכזריותם של המוסלמים בקשמיר, ובפיליפינים ובתאילנד הדם זורם.

המסקנה והלקח הוא אחד. אל לנו לנסות ולחיות עם המוסלמים בתוכנו. עלינו להפרד מהאויב. ולהעדיף לתמוך בכוחות הבטחון הממוקמים בגבול, על פני תקצוב איש בטחון בכל גן ילדים ומסעדה.

ובימים אלו כאשר המוסלמים נוהרים לאירופה, גם שם הפיגועים ומעשי הרצח הולכים ומתרבים, אך אצלנו הנושא מסוכן פי כמה כי האויב נמצא גם בתוכנו וגם סביבנו.

שמאלני הבג"צ מונעים הקמת מפלגה שתקרא להיפרדות של אמת מהאויב. ולכן כל תחום הויכוח שמתקיים ברחבי ארצנו עוסק בשאלה: האם לגרש את היהודים מארצם באופן יזום מיד - גישת השמאל., או לחכות להסכמה של הערבים שנעשה זאת, ואולי באופן חלקי - גישת "הימין המתון והמרכז".

כדי לצאת מהמיצר שמטיל עלינו ה PC, עלינו לנסות להקטין את עוצמת דיקטטורת השמאל ובג"צו. ולפעול למען דמוקרטיה של אמת, אז אפשר יהיה לקיים דיון פתוח ולבחון את כל האופציות באופן הוגן ונבון.
ובאם התקשורת תאפשר השמעת דעות הסותרות את המקובל בקרב בכיריה, והציבור ישמע את האמת. ותוך זמן קצר רוב רובו של הציבור יקרא להשלמת תהליך חילופי האוכלוסין באופן הדדי.
משמע מול קליטת יהודי ארצות ערב בישראל. תהליך שהסתיים לפני עשרות שנים. ארצות ערב (ביחוד זו שהוקמה באופן מלאכותי במזרח ארץ ישראל - ממלכת ירדן של היום), יקלטו את ערביי ישראל ויו"ש.

כפי שהוברר בלבנון ובעוד עשרות מקרים רבים, אין דבר כזה אצל המוסלמים "דו קיום". לכן כדי שיהיה לנו קיום, צריך לוותר על ה"דו". משמע עלינו להפרד לשלום. יהודים ביהודה - ערבים בערב.
ציטוט
+1 #62 הבוז של יאיריוחנן בן זכאי 2017-06-13 13:28
"התאווה להיות: הכי עשיר, הכי מצליח, אלוף האלופים, עם הבית הכי נוצץ ונפח המנוע הכי גדול, אלו שרידים מתקופת החייתית בהם "המנצח לוקח הכל" ולזאת אני בז."

להלן רשימה חלקית של אלו הראויים שתבוז להם :

תומאס אלווה אדיסון ,ביל גייטס , גיל שווייד , מרק צוקרברג, ג'ף בזוס , סטף וורטהיימר ועוד כהנה וכהנה .

לאנשים שמניתי ישנם לפחות שני מאפיינים משותפים :
1. הם תחרותיים מאוד ואוהבים לצבור הון .
2. בזכותם ובזכות הרבה שדומים להם , אתה ושכמותך יכולים להשתמש בטכנולוגיות שהם פיתחו בזיעת אפם , מתוך תחרותיות מובנית ותאוות במע - על מנת להעלות את הגיגיהם הנואלים .
בהמשך כתבת : " כמו כן אני בז ל"שונאי האחר והשונה" " . כנראה שאתה בז לעצמך רוב הזמן.
ציטוט
0 #63 המאבק הדמוגרפייוחנן בן זכאי 2017-06-13 13:37
אם אכן קיימת בעיה דמוגרפית בסיפוח השטחים , הרי שהפתרון הפשוט לבעיה זו הוא חזרה לגבולות 67 בהם אין שום איום דמוגרפי .
המקדשים את המאבק הדמוגרפי הם אלו שמקדשים חבלי ארץ גם במחיר וויתור על החופש - כדוגמת יאיר בן משה .
בכל מקרה , במאבק הדמוגרפי המדומיין שלך תפסיד , כי בסוף היום ההנהגה החרדית היא , על פי הגדרתך , שמאל קיצוני . ראה את הראיון של אלוף בן מהארץ עם משה גפני מוועידת הארץ לשלום שהתקיימה אתמול .
הסיבה היחידה שהחרדים לא הולכים עם השמאל היא בגלל הרפורמים... ( זה מה שהוא אמר ) . היה סמוך ובטוח שביום בו החרדים והערבים יהוו רוב - הם ירכיבו ממשלה שתמנע מהרפורמים לעלות לארץ - זה ישרת את האינטרסים של שניהם...
ציטוט
+1 #64 להיות שותף עסקי עם טרולראציונאליסט 2017-06-13 22:30
תארו לכם שירשתם עסק משפחתי מאביכם בשותפות עם אחיכם. אתם מנהלים את העסק ביחד ומקבלים כל החלטה במשותף, תוך הסכמה הדדית.

אבל למרבה הצער אחיכם הוא מטרוף, אידיוט, או בכל מקרה אדם בעל יצר הרס עצמי. כל ההחלטות שהוא דוחף להן בעסק עושות נזק, ואת ההחלטות הטובות שלכם שיועילו לעסק המשותף הוא בולם בכוח. לא מתוך אינטרס אישי כלכלי שלו (הרי העסק במשותף של שניכם והרווחים מתחלקים שווה ביניכם, ולכן לשניכם אינטרס להרוויח) אלא מתוך רשע וטירוף.

הוא מאמין בשלל אמונות טפלות ושגויות, אבל מבקר אתכם על שאתם חושבים בהיגיון. הוא מסרב להתאמץ ולהתעמק בעובדות על העסק, אבל משמיץ אתכם על שאינכם שותפים לאמונות ההבל שלו, וטוען בו זמנית שלכל אחד זכות לדעה משלו, ולכן דעותיו שוות לדעתכם, וגם שהוא ממשיך דרכו האמיתי של אביכם ולכן דעותכם פסולות (בסתירה לטענתו הראשונה). את רצונו לחיות על חשבון עבודתכם ושכלכם הוא מגדיר כצניעות, ואת רצונכם לעסק משגשג, שיעשיר אתכם, את עובדכם (להם העסק מספק פרנסה) ויטיב עם לקוחותיכם, הוא מגדיר כחמדנות.

כל עובד שעושה את מלאכתו נאמנה מוגדר בידיו כחומרני. ואילו כל עובד בטל וכושל שאתם רוצים לפטר הוא מונע ממנכם בטענה שהאיש חסר הכישורים לא יוכל למצוא עבודה בעצמו, ולכן ראוי לרחמים ואף לשכר מוגדל יותר.

יתרה מכך התחום היחידי בו אחיכם מגלה יצירתיות ומאמץ, הוא בהמצאת שקרים ותיאוריות שיסבירו מדוע כל דבר שמזיק שהוא עושה טוב לעסק ולעולם, וכל דבר טוב שאתם עושים הוא רע.

שאלה: מה עליכם לעשות במצב זה?

אפשרות אחת היא לרחם על אחיכם, ועל עובדי ולקחות העסק הרוצים שהעסק ימשיך לתפקד, ולנסות לתקן את נזקי אחיכם. אבל זה רק ידרבן אותו להשקיע יותר בהרס העסק, ואח"כ להאשים אתכם בזה.

אפשרות אחרת היא לעזוב את העסק כולו לאחיכם ולפרוש מעולם העסקים. ולצפות מהצד בחוסר עונים בחורבן העסק.

או האפשרות המועדפת היא לפצל ביניכם את העסק, ואז לראות את החלק של אחיכם קורס כתוצאה מניהולו ההרסני, ושלכם צומח שוב ומשגשג עקב כישוריכם העסקיים ונכונותכם להתאמץ.

כמובן ייתכן שאחיכם יטען שהתבלבלתם. שבעצם המצב הפוך: הוא האח הטוב ואתם הרעים.

אבל הפיתרון לזה פשוט. במקום להתווכח, על מי האח הטוב ומי הרע, פשוט פצלו את העסק, התחלקו בו שווה בשווה, כל אחד מכם ינהל את החלק שלו, וכעבור זמן המציאות כבר תוכיח לשניכם מי צדק ומי טעה.

מתוך שלא לשמה הויכוח עם יאיר הביא למצווה. כלומר דווקא היותו של יאיר ודומיו טרולים מקצועיים שמגדפים בלי לנהוג בהיגיון, הם מוכיחים עד כמה הניסיון להתדיין איתם ולנהל יחד את המדינה הוא טעות. צריך להתפצל לקנטונים, ת"א וירושלים, ואז המציאות תראה מי באמת ציוני ומי לא, מי תורם לביטחון וכלכלת המדינה ומי רק מזיק לה, מי ימשיך להתקיים כאן ללא עזרה גם בעוד 100 שנה, ומי יתחנן לעזרה מהחצי השני.

הבעיה היא שרוב הישראלים הציונים וההגיוניים ממשיכים לחשוב שאחיהם הרשע רק טועה בתמימות, שההרס שהוא זורע במדינה הוא תוצא של בורות ולא של רשעות מכוונת (מי שעובד צריך להגיד תודה למי שחי על חשבון מדינת הרווחה..., ומי שמשרת בצה"ל צריך להגיד תודה למי שמשתמט מהצבא..., ומי שנותן השכלה מודרנית לילדיו צריך להתבטל בפני מי שחושש יותר מכל שיחשפו לדעות ועובדות אחרות ומשאיר אותם צרי אופקים ובורים לכל דעה אחרת משלו...), ושניתן יהיה להגיע לפשרה הגיונית איתו.

יצר ההרס והשיעבוד לא רוצה להתפייס עם יצר החיים וההיגיון. הוא רוצה בחורבנם, גם אם הדבר יביא בטווח הארוך לחורבנו.
ציטוט
0 #65 רוב הדור הבא יהיה צרכן רפה שכל.אורי היפו 2017-07-01 11:30
אור, יאיר ענה לך לכל אורך הדרך בהגיון ובסובלנות.

בהתיחס לרעיון בו קבוצה מסויימת תדפוק כרטיס ולא תייצר,זו המציאות, ברוב המקומות 10% מהעובדים מיצרים 90% מהתפוקה.

ההתקדמות המהירה של הטכנולוגיה תאפשר מתן מלגת מחייה לבני אדם. מי שאינו מוכשר ללמוד או מעדיף להסתפק במעט יחייה חיי נוחות. מצד אחד הוא אומנם ישנורר על המוכשרים מצד שני הוא יצרוך. הפערים בין העשירים לעניים יגדלו אבל הכל ימשך כלפי מעלה. אי אפשר לדמיין איך תבנה החברה. אולי יהיו ציידי כשרונות שיחפשו את המוכשרים ביותר, אולי העשירים יפתחו גנטית דור של חכמים עשירים לעתיד. זה הכיוון וזה יקרה תוך דור. גם החיים יהיו ארוכים יותר. מאחר ורובנו עברנו מדור הטלויזיה שצורך הפעלות מוח סבילה של 7-8 שעות ביום לסמרטפון שמאכיל אותנו בתרבות סבילה של 16 שעות ביממה רוב הדור הבא יהיה צרכן רפה שכל.
ציטוט
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן