שישי, 23 אוקטובר 2009 15:41

חידת המוח החצוי – פרופ' עדה יונת

פרופ' עדה יונת, כלת פרס נובל לכימיה, הצהירה שהיא הייתה משחררת את כל המחבלים הכלואים בישראל בלי שום קשר לגלעד שליט. פרופ' יונת הייתה מתקשה להגיע להישג מדעי אילו הייתה מיישמת כללי חשיבה כאלה במעבדה...

פרופ' עדה יונת, כלת פרס נובל לכימיה הצהירה שהיא הייתה משחררת את כל המחבלים הכלואים בישראל בלי שום קשר לגלעד שליט. המראיין בגלי צה"ל לא הקשה עליה ושאל את דעתה על שחרור רוצחים, שודדים וסתם עבריינים אחרים שהרי רובם צמחו מתוך רקע "סוציו-אקונומי" נחשל.

מפתיע לעיתים עד כמה מוח האדם חצוי. לא מעט אנשים בינינו מצטיינים בתחום עבודתם ומיישמים יום-יום הליכי מחשבה לוגיים במהלך עבודתם. הרופא, המהנדס, האינסטלאטור והחשמלאי – הם בוחנים את המציאות, מסיקים מסקנות לוגיות ופותרים בעיה אמיתית. המציאות אינה מאפשרת סתירה. אבל, לעיתים קרובות, כאשר אותם אנשים יוצאים אל מחוץ לתחום בו הם "התרגלו" ליישם כללי הגיון צרופים – נכנס לפעולה החצי השני של מוחם, זה שפועל בחוסר הגיון מוחלט. את חצי-המוח האחר הם לא היו מעיזים להפעיל לקבלת החלטות במהלך עבודתם המקצועית. פרופ' יונת לא הייתה מגיעה לשום הישג מדעי אילו הייתה מאפשרת לחצי מוחה השני לקבל החלטות במעבדה במכון וייצמן.

הטרור המוסלמי כאן ובעולם אינו נובע מכך ש"רובם בלי אופק ותקווה". לא "החברה המערבית" אשמה בטרור. לא הקורבן אשם. אוטובוסים התפוצצו בתל אביב בימי שיא אופוריית "התקווה" שבישלו חתני פרס הנובל של הסכם אוסלו, מחריבי מגדלי התאומים היו משכילים ומוסלמים "מערביים" ולא הגיעו ממשפחות מצוקה. מוסלמים טובחים בעיקר מוסלמים בכל העולם: באלג'יריה, סומליה, עיראק, תימן ועזה. זו פשוט חברה מפגרת שחיה בעולם משלה בפיגור של 800 שנים אחרי הציוויליזציה המערבית. שטופי מוח שמטרתם ההזויה היא להשליט את האסלאם לא רק בפלסטין השדודה אלא גם באנדלוסיה הכבושה ובלונדון הכופרת. באלה צריך להילחם ולא "להבין". את אלה צריך לבודד ולכלוא.

מוטי היינריך

עודכן לאחרונה ב שני, 04 דצמבר 2017 19:33
הוסף תגובה