שלישי, 20 אוקטובר 2009 15:42

כמה עולה לגבות מיסים?

מערכת המס האמריקאית המסובכת עולה הון עתק למשלם המיסים האמריקאי - כמעט 200 מיליארד דולר בשנה. אין סיבה להניח שהמצב בישראל טוב יותר...

מערכת חוקי המס בארה"ב מסובכת מדי. הזמן והכסף שמשלמי המיסים חייבים להשקיע בעמידה בדרישות שלטונות המס הוא עצום. הנה מספר עובדות מתוך דו"ח של נינה אולסון, עובדת ה IRS (מס הכנסה) שהוצג בפני הקונגרס:

האמריקאים מבזבזים כ- 7.6 מיליארד שעות, שזה שווה ערך ל 1.38 מיליון עובדים במשרה מלאה - כדי למלא את דוחות מס ההכנסה. עלות עבודה זו (לאזרחים ולמשק) היא 193 מיליארד דולר לשנה, או 14% מההכנסה של המדינה ממיסים.

חוקי מס הכנסה מכילים כ- 3.7 מיליון מילים. התקנות הנלוות תופסות 25 כרכים באורך מדף של מעל שלושה מטרים. איש אינו מסוגל לדעת את כל החומר. 

דרושה רפורמה מעמיקה בחוקי המס במטרה לעשות אותם פשוטים וקצרים, ולאפשר בכך לאנשים להקדיש את זמנם לייצור דברים מועילים, במקום לבזבזו על מילוי דוחות מס. ההכנסות ממסים עשויות רק לעלות כתוצאה מהפשטה כזו. על כך ממליצה נינה אולסון, עובדת ה IRS (מס הכנסה) בארה"ב. 

הרעיון של רפורמה בחוקי המס אינו חדש, אבל משום מה, במערכות המסוכבות והמסואבות של הממשלות המודרניות אין שום אפשרות מעשית להוציא לפועל רפורמות הגיוניות שכולם מסכימים שהן ונחוצות.

יעקב

פורסם בבלוג קו ישר ב"נענע 10"

עודכן לאחרונה ב שני, 04 דצמבר 2017 19:30
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן