שישי, 08 אוגוסט 2008 15:44

ח''כ זהבה גלאון דופקת את הזונות וגם את החלשים בחברה

ח''כ זהבה גלאון העלתה לפני כשבוע הצעת חוק האוסר באופן מוחלט צריכת שירותי מין בתשלום. מי שייתפס עם המכנסיים למטה יהיה צפוי לעונש של שישה חודשי מאסר או קנס של 10,000 שקל.

ח''כ זהבה גלאון העלתה השבוע הצעת חוק האוסר באופן מוחלט צריכת שירותי מין בתשלום. מי שייתפס עם המכנסיים למטה יהיה צפוי לעונש של שישה חודשי מאסר או קנס של 10,000 שקל. הצרכן יחויב גם לשלם פיצויים לזונה, ובנוסף – יחויב ב''טיפול גמילה''... 

אם תתקבל הצעת החוק המטופשת, יהפכו מאות אלפי ישראלים נוספים לעבריינים. מדינת ישראל עמוסה בחוקים מיותרים שהופכים ישראלים ישרים לעבריינים בעול כורחם וכיאה לכל מדינה בה השלטון בוחש יתר על המידה בחיי האזרח – כמעט ואין אזרח שאי אפשר לתפור לו תיק, צריך רק קצת לחפור כדי לחשוף את העבירה. 

אל תאמינו לפוליטיקאי שרוצה ''רק בטובתנו'' 

במסווה של ''טובת הציבור'' הולך ומצטמצם בישראל חופש הפרט. כך אנחנו הולכים ושוקעים מידי יום בבוץ ביורוקראטי שנובע מהרעיון המרכזי שהפוליטיקאי והעסקן יודעים טוב מהאזרח מה נדרש לטובתו, אין לסמוך על האזרח ושיקוליו – הפקיד הממשלתי הוא שיחליט, יצווה, יפקח או יקבע מחירים. כך נוצרת רשת חקיקה ענפה ומגבילה בכל תחום. יחד איתה נוצרים ה''חורים ברשת'' – הקומבינות בעזרתן מצליחים לשרוד. החקיקה העודפת היא זרועו הארוכה של הממסד להידוק התלות של האזרח בפקידי השלטון ועסקניו הפוליטיים. 

מחירו של משטר זה כלל אינו תיאורטי. כל הצעת חוק וכל מגבלה חדשה דורשים תוספת של גדוד פקידי ממשלה, חטיבה חדשה של שוטרים, ואולם חדש בבית המשפט האזורי. אבל זה לא הכול: אין ספק שתוקם ''רשות אכיפה'' חדשה בראשה יעמוד מנכ''ל עם לשכה ורכב צמוד. יוצאו מכרזים ל''מרכזי גמילה מזנות'' ומערכת בתי ספר ל''חינוך מחדש'' של האזרח הסורר. מי יחליט על איוש הג'ובים החדשים? כמובן, זהבה גלאון, עמיתיה ועסקניה. גם מצידו האחר של המתרס תיווצר פרנסה של אוויר למאות עורכי דין שיתמחו בתחום החדש. החשבון יוגש כרגיל, באמצעות מערכת המס, לגב' כהן מחדרה. כך גורר משטר של עודף חקיקה לירידה ברמת החיים של האזרח ועליית מדרגה בשחיתות ההמונית ''המקובלת''. על כך כבר אמר ההיסטוריון הרומאי טאקיטוס: ''ככל שמתרבים החוקים – המדינה מושחתת יותר''. 

זהבה דוחפת את הזונות עמוק אל זרועות הפשע 

נניח שזהבה תצליח מאד במשימתה לזכות בכותרות, החוק יעבור והמשטרה [שכבר אין לה, כידוע די תעסוקה...] תארגן פשיטות מתוקשרות ויעילות להפליא על אתרי זנות. הרי הזנות חזקה מכל ממשלה, המקצוע והדרישה ההמונית לשירות לא ייעלמו. התוצאה תהיה עלייה דרסטית במחיר שירותי הזנות. הזונות והלקוחות יצטרכו להשקיע בהסוואה, בסידורי בטיחות מוגברים [נגד שוטרים] וגם בביסוס מוניטין יקר של ''זונה שאינה מסגירה לקוחות''. העלויות יגולמו במחיר השירות. הזונה הבודדת לא תוכל להתמודד מול החוק והיא תאלץ לקבל חסות של ארגון פשע. רק ארגון פשע ''מסודר'' יוכל להעניק לה סידורי בטיחות נאותים נגד המשטרה ונגד לקוחות ''מלשינים'' שלא יעזו להסתכסך עם משפחת הפשע ספקית הפרוטקשן. בשם מוסריות צבועה ומזויפת הופך הממסד את הזונות לחלק מעולם הפשע, ומאלץ את המוני בית-ישראל, הנזקקים לשירותי מין, לשלם מחיר מופקע ולרכוש את השירות בתנאים מחתרתיים. 

זהבה היקרה, איך לא חשבת על השכבות החלשות בחברה? איך הם יעמדו בעליית מחירי הזנות? למה את תמיד דופקת את החלשים? 

החופש לבחור עיסוק ''משפיל'' 

בחברה חופשית רשאי אדם לעשות שימוש בגופו, בתכונותיו האישיות ובכישוריו כרצונו, אפילו לבחור עיסוק ''משפיל'' – כל עוד אינו פוגע בזולת וכופה עליו. הזונה מצליחה למכור את שירותיה בזכות יתרונות גופניים [הופעה סקסית, כישרון שיחה ועוד], ובזכות תכונות נפשיות המאפשרות לה להתגבר על מוסכמות הסביבה הגורסת צניעות של אברי המין, זוגיות קבועה [נישואין], וקדושת תהליך ההזדווגות. חלקן התדרדר בנסיבות אומללות, ולכן צריך להילחם רק בזנות שנעשית בכפיה, אבל אין להעניש זונה שבחרה במקצוע מרצונה החופשי. 

מעורבות הפוליטיקאים בענף שירותי המין הרסנית לא-פחות ממעורבותם בתחום החקלאות, הבנייה או התעשייה. פוליטיקאים אינם יכולים [ואינם רשאים מוסרית] לפעול לצמצום הביקוש העממי וההמוני לשירות שאדם מוכן לקנות מרצונו החופשי וללא כפיה על הזולת – אפילו לא בעזרת תשדירי שירות לעידוד אוננות בבית. 

אין מקום לאסור על שימוש בשירותי זנות וגם אין צורך ''למסד את הזנות'' כהצעתם של פוליטיקאים אחרים. ''מיסוד הזנות'' משמעותו שהפוליטיקאים יתערבו גם בתחום זה... הניסיון במדינת ישראל מלמד שבמסגרת ה''מיסוד'' תוקם הרשות לפיקוח על יצאניות. לכל ''רשות'' יש כמובן ''מועצת רשות'', מנכ''ל, מנגנון, לשכה ורכב צמוד. אין ספק שיוקם גם משרד ''רשם היצאניות'' שיעניק היתר לעיסוק בזנות, רק המבחנים הממשלתיים חסרים לנו... מאבק מפלגתי על ג'ובים ומינויים פוליטיים במליאת מועצת רשות היצאניות יהיו לשגרה... המפלגות החרדיות לא ישבו במליאת מועצת הרשות, מן הסתם, אך יידרשו כפיצוי, מושבים נוספים במועצת רשות השידור... [עוד מוסד מיותר...] למרות שבוחריהם ימשיכו ליהנות משירותי המקצוע מעת לעת... 

ביטול חוקים במקום תוספת מיותרת 

להיפך, יש לבטל את החוקים המגבילים עבודת יצאניות, העסקתן ופרסום שירותי מין. תותר גם העסקתן של עובדות זרות בשירותי מין. לעומת זאת, יוכבדו העונשים על כפיית נשים לעסוק בזנות, העסקת קטינים, או הצעת שירותי מין לקטינים. 

ביטול הסיכון הפלילי, זמינות השירותים והפרסום החופשי יגבירו את התחרות בענף ויקטינו את שולי הרווח במקצוע. סוחרי הנשים ייעלמו מייד מהשוק, לא בזכות המשטרה, אלא פשוט משום שלא יהיה בהם צורך. יצאנית מאירופה שתרצה לעבוד בישראל תוכל לקבל היתר לעבודה בישראל ולא תצטרך לחצות את מדבר סיני בחסות בריונים ובדווים. חלק גדול מהן יחזור כלעומת שבאו כי במדינה עם זנות חוקית השוק יגיע מהר מאד לרוויה. הזנות במדינת נבדה, בארצות הברית חוקית. למרות זאת, רק חלק זעיר מתושבי נבדה ומ- 40 מיליון התיירים הפוקדים את לאס-וגס, מידי שנה, נזקקים לשירותי היצאניות. לאס-וגס והאטרקציות בבתי המלון, הפכו את נבדה ליעד בילוי מועדף דווקא למשפחות עם ילדים... 

ענף נוסף של הפשע המאורגן יחוסל, ללא ירייה אחת. שוטרים נוספים יתפנו לעסוק בפשע האמיתי. 

הבהרה: אין בהסבר ''מלומד'' זה שיר הלל לזנות, אלא הסבר לתופעה, למציאות. תופעה שגם אם לא מסכימים איתה, וגם אם חשים סלידה כלפיה – אינה נושא שהמדינה צריכה להתערב בו. 

מוטי היינריך

עודכן לאחרונה ב שני, 06 נובמבר 2017 04:50
הוסף תגובה