ראשון, 06 יולי 2008 15:45

הפרטת השידור הציבורי

מי צריך רשות שידור ציבורית? תפקידה העיקרי הוא אספקת ג'ובים לעסקנים ופנסיה לשדרנים ותיקים.

בצרפת מדברים על הפרטת השידור הציבורי.

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, מבקש להפריט את השידור הציבורי, בצעדים שנשמעים מוכרים. התקשורת הצרפתית יוצאת לקרב שיקבע במידה רבה את עתידה. 

מי צריך את השידור הציבורי? בשביל מה צריך? יש להפריט את הערוץ הראשון הכושל שמעטים צופים בו. יש להפריט את קול ישראל. פעם השידור הציבורי שימש כלי שרת בידי השלטונות כדי לשטוף את המוח של הנתינים ולשמור על השלטון. הזמנים השתנו. היום יש עשרות ערוצי תקשורת. לשידור הציבורי לא נשאר שום תפקיד חשוב מלבד לספק פנסיה לכמה שדרנים וותיקים. אז תנו לשדרנים הוותיקים את הפנסיה שלהם, ורדו מעלינו עם האגרה, והאיומים למי שלא משלם, ועם השידורים שאיש אינו צופה בהם. 

מצדדי השידור הציבורי טוענים שהוא נועד לספק תכנים איכותיים שהטלוויזיה המסחרית אינה מספקת. איפה התכנים האיכותיים? על מה אתם מדברים? על דברים שאין. בין אם הוא נועד או לא נועד השידור הציבורי לא מספק כלום, ואיש אינו זקוק לו ועובדה היא שמעטים צופים בו. 

יש לסגור את רשות השידור ולהפריט את הטלוויזיה והרדיו הציבוריים.ביטא את הלך הרוח היטב [בלשון עממית] אחד הטוקבקיסטים באתר ynet: עיתונאים לכו לקיבינימט ולא צריך קבלות ולא צריך אתכם. 

עיתונאים צריך, כמובן, אבל ההערה מבטאת היטב את דעתו של הכותב ורבים בציבור על האופן והאיכות של עבודת העיתונאים. מה שבטח לא צריכים זו אגרת הטלוויזיה וה''קבלות''.שהממשלה תתעסק בעניינם חשובים, ותפרוש מהתעסקות בעיניינים שוליים, מיותרים, חסרי תועלת ומזיקים ובזבזניים כמו שידור ציבורי. 

יעקב 

עודכן לאחרונה ב שני, 06 נובמבר 2017 05:39
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן