שלישי, 02 אוגוסט 2011 00:00

המניפסט הקומוניסטי של ילדי השמנת

מפגיני המאהלים הגישו את "מסמך הדרישות" שלהם. זהו מנשר אידיולוגי טהור, קיצוני וקומוניסטי. אין בו שום צעד להקלה של מצוקה מעשית. ילדי הסושי והנרגילה, ילדי ג'ינסים של מעצבים. דרישתם - לקחת מאתנו ולתת להם.

מפגיני המאהלים, שלא היה ברור עד עתה מה הם בדיוק רוצים, שוקדים על הכנת מסמך דרישות. הנה הדרישות של ילדי השמנת "הצפונפונים" (ביטוי קולע של מרגול) - המסתכמות למסמך אידיולוגי-קומוניסטי-פוליטי חסר משמעות מעשית.

1. דירה חינם בצפון ת"א לכול דורש... טוב הם לא ניסחו את זה ככה, הם הסתירו דרישתם מאחורי קישוט מילולי אחר, אבל זה מה שהם רוצים.

2. הגדלת היקף הדיור הציבורי. אנו ראינו שכאשר ממשלות כאן ובחו"ל בנו דיור ציבורי בשנות ה- 50-60 הם בנו מפלצות נוראיות, שגם עניים סירבו לגור בהן, אפילו בחינם, והממשלות נאלצו לפוצץ את המבנים. כעת מבקשים הצפונבונים אותה זוועה מחדש. דעו לכם: אם יהיה דיור ציבורי חדש (חו"ח) הוא יהיה בשדרות ולא בת"א. זה לא רלוונטי לכם, ילדי השמנת.

3. פיקוח על שכ"ד – כבר כתבנו על זה. זה יהרוס לחלוטין את שוק הדירות להשכרה. לא יהיו יותר דירות, גם לא במחיר גבוה.

4. ביטול הורדת המיסים המתוכננת. שיקחו יותר מהעשירים. דמוגוגיה הקומוניסטית בהתגלמותה - לקחת מהעשירים - הופכים את הקינאה לעקרון פוליטי.

5. דיור "בר השגה" – סיסמה יפה - איך?

6. חינוך חינם מגיל אפס – כלומר פעוטונים על חשבון המדינה. קריאת הקרב המודרנית: תנו לנו! בזמני - אם לא היה כסף למטפלות ופעוטונים הייתה האמא נשארת בבית ומטפלת בילדיה. איזה מפגרים היינו אז. שהאימא תטפל בילדיה? איפה נשמע כדבר הזה ? עכשיו, בעולם המודרני, המדינה צריכה לטפל בילדים, והאמא תבלה באוניברסיטה, על חשבון המדינה.

7. הורדת מיסים עקיפים. אני בעד. אני באופן עקרוני בעד כול הורדה של מס. איך בדיוק הורדה של מע"מ מ- 16% ל- 15% ישפיע על משהו לא ברור לי. על זה מקימים מחאה המונית? הם הכניסו את זה סתם, כי זה פופולרי.

8. התנגדות לווד"לים (הוועדות החדשות לדיור לאומי - לזירוז תהליכי אישור בניה). הצפונבונים רוצים יותר בירוקרטיה, יותר מקלות בגלגלים, יותר האטה לתהליך הבנייה, העיקר - יותר כוח למתנגדים כרוניים לעצור תהליכי בנייה. כיצד זה מקדם "דיור בר השגה"? לא הדיור בראש דאגתם, אלא האידיולוגיה והכוח.

9. התנגדות להפרטות למיניהן, בייחוד להפרטת קרקעות. עוד סעיף אידיולוגי טהור, לא מקדם הוזלת הדיור אלא את ייקור הדיור. האידיולוגיה מעל לכול אצל הצפונבונים, אפילו במחיר התייקרות הדיור שנובע מספסרות מונופוליסטית של מנהל מקרקעי ישראל בקרקעות המדינה.

לסיכום: זהו מנשר אידיולוגי טהור, קיצוני וקומוניסטי. אין בו שום צעד להקלה של מצוקה מעשית - כי אין שום מצוקה מעשית - כל ההפגנה הזו הוא הפגנה אידיולוגית טהורה של ילדי השמנת, ילדי הפייסבוק, ילדי הסושי והנרגילה, ילדי ג'ינסים של מעצבים, ילדי הסוציאליסם עם המרצדסים.

(ומוטי, שיהיה בריא, רצה להפיץ ביניהם מנשר קפיטליסטי.... ).


דיור בר השגה על חשבון אחרים

כהרגלם, אנשי השמאל טובים בהמצאת סיסמאות קליטות - עכשיו הם רוצים "דיור בר השגה", ובת"א, דיזנגובה-פינת ארלוזורובה.

יש דיור זול יחסית. יש בפ"ת, כפר אונו, חולון, בת ים, רמלה, לוד. יש בטח גם באשדוד, אשקלון או חדרה, ובטח ובטח בדימונה, ערד, קרית שמונה וכרמיאל. ילדי הפריפריה מסתפקים בדיור זה. אבל ילדי ת"א?? איך אפשר בכלל להעיז ולהזכיר את בת ים?? רק בצפון ת"א. מקסימום בשינקין.

(לא תמצא ילד שגדל בבת-ים שידרוש דירה בת"א).

במרכז ת"א לא יהיו דירות זולות, כמו שאין במרכז של שום עיר בעולם. הביקוש גבוה, השטח מצומצם, ובהכרח המחירים יהיו גבוהים.

אז מה רוצים הצפונפונים יפי הנפש - שאני ואתה, וגב' כהן מחדרה נסבסד להם את הדירות כדי שתהיינה "ברות השגה" עבורם. הם רוצים לחיות על חשבון אחרים. זכותם, זכותם מלידה לחיות על חשבון אחרים, בלוקסוס! מגיע לי! זו הסיסמה החדשה של החוג הנוצץ.

הם גם מוכנים להחרים את הדירות של אנשים אחרים, דירות שנקנו במיטב החסכונות של אותם אנשים. קוראים לזה "פיקוח על שכר הדירה" - שהממשלה תחרים חלק מהנכס ותתן לילדים הטובים לגור בו חצי בחינם. כי "מגיע להם" !

והם גם מוכנים להלחם כדי לקחת מאיתנו את שלנו, כדי שיקחו מאיתנו ויתנו להם.

דור חדש ונפלא, כמו שאמר עמוס עוז, דור ה"מגיע לי", דור ה"תנו לי".

יעקב

עודכן לאחרונה ב שלישי, 02 ינואר 2018 05:26
תגובות  
0 #51 באגסי סיגל 2011-08-05 00:00
יו"ש מאוד לא קשור
"מי שמדבר על בעית זמינות הדיור ומחירו, דווקא צריך היה לדעת את מה שגלוי לעין כל " - לאס וגאס קשור גם קשור ... קשור מאוד.. יותר זול ויותר זמין מיו"ש.
ועכשיו ברצינות. מי שרוצה לגור ביו"ש - לבריאות. אני לא. אני רוצה לגור ב חבל לכיש/ עמק האלה/תל אביב - מחק את המיותר. אני מצפה מהמדינה למכור את קרקעותיה בכל הארץ כך שאוכל לגור היכן שאבחר, וגם לאפשר לאנשים להרוס מבני ארבע קומות בתל אביב , ולהקים במקומם 20 קומות מה שיגדיל את ההיצע גם בתל אביב.
אתה רוצה לגור ביו"ש? תגור שם . אל תכתיב לאנשים היכן לגור.
ציטוט
+1 #52 חוזר: המניפסט הקומוניסטי של ילדי השמנתטוקבוקיסט בתשלום (לעצמו) 2011-08-05 00:00
לדורון -46
רמת החיים של מעמד הביניים עולה ועולה.
כשהייתי ילד - לכל המשפחה ממוצעת היה רכב אחד, טלוויזיה אחת, מחשב אחד, לא היה סלולרי, היו אוכלים במסעדה פעם בשנה ביום הולדת של הסבתא.
היום - יותר מרכב אחד, מחשבים? - 2-3 בכל בית, סלולרים לכל ראש, יוצאים למסעדות קבוע.

כשהלכתי לאוניברסיטה שכר לימוד שאני שילמתי נומינלית אותו שכר לימוד בדיוק כמו שמשלמים הסטודנטים היום, רק שהמדד עלה. שילמתי את שכר הלימוד מהלוואות, לא צווחתי -"תנו לי מגיע לי". אבל לא היה לי כסף למעונות והייתי לוקח שתי אוטובוסים לכל כיוון.
באותו הזמן גם התחילו הפגנות הסטודנטים נגד נתניהו- הייתי צעיר ואידיאליסט והצטרפתי- התחלתי להסתובב עם חברה מאגודת הסטודנטים, ראיתי שכל המארגנים ( יעני סטודנטים במצבי) יש רכבים פרטיים שהם מגיעים איתם לאוניברסיטה, ואחת הדרישות שלהם הייתה להגדיל את החניה בקמפוס.- אפילו סטודנטים שקיבלו מעונות בקמפוס רצו חניה להחנות שם את האוטו שלהם.
לאחר מכן נושא החניה בקמפוס נהיה הנושא היחיד שלפיו אגודת הסטודנטים נפלה או קמה, יותר חניות בקמפוס = הצלחה בבחירות סטודנטים.

כאן נפל לי האסימון - שכל האנשים הללו שדרשו צדק חברתי למעשה רצו חניה קרוב לפרייבט שלהם, והרומן שלי איתם נגמר.

אותו דבר קורא היום, המצב ה "אובייקטיבי" השתפר ורמת החיים עלתה, (למעט הנדלן באיזור המרכז)
בתי קפה וקניונים מלאים "סטודנטים"- אותם אנשים שאומרים שלא יכולים לגמור את החודש ורוצים דירה רוטשילד בזול. -הכל קשקוש ודמגוגיה.
ציטוט
0 #53 דורון 2011-08-05 00:00
יו"ש מאד קשור
מי שמדבר על בעית זמינות הדיור ומחירו, דווקא צריך היה לדעת את מה שגלוי לעין כל - שיו"ש קשור גם קשור... קשור מאד...

למי שמעדיף להצניע את הסיבה הזו ואף לסתום פיות למי שמעז להזכירה בפרהסיה ובקול רם, יש וודאי סיבה טובה משלו, השמורה עימדו למזכרת...
ציטוט
0 #54 יעקב 2011-08-05 00:00
יו"ש לא קשור
אנו מבקשים להתרכז בנושאים של הפוסט. נושא יו"ש לא קשור לנושא הנוכחי, ואנו מבקשים לא לגלוש לנושא זה.
מי שנושא זה קרוב לליבו, לכאן או לכאן, מתבקש לחפש פורומים אחרים שבהם דנים בנושא זה.
ציטוט
0 #55 דורון 2011-08-05 00:00
מצוקת דיור ? היכן הבנייה ביו"ש ?
מעניין למה איש באתר זה אינו מזכיר ואינו מצביע על האחת הסיבות העיקריות וחשובות למצוקת הדיור הנוכחיות למצוקת הדיור הנובעת מהיצע דירות נמוך ומעליית מחירן בשוק - חסימת אפשרות הבניה ליהודים ביהודה ושומרון מסיבות פוליטיות.

מעניין גם שזו דווקא ממשלת הליכוד (לא ממשלת חד"ש ורע"ם-בל"ד...) שיצרה את מצוקת הדיור הזו מסיבות פוליטיות.

האתר הזה אינו אתר של מרץ רחמנא ליצלן... וגם לא של הקרן החדשה... וכל זאת - אף מילה על פתרון מצוקת הדיור על ידי התיישבות חופשית בארץ ישראל. למה ?
ציטוט
0 #56 דורון 2011-08-05 00:00
מי הוא מעמד הביניים ?
אחת הטענות הנשמעות על ידי צעירי המחאה אומרת משהו כמו: "עם אותה הכנסה שאיפשרה להורינו, ואולי גם לנו עד לפני עשור ומעלה, לחיות בכבוד, אנחנו לא מסוגלים כיום לחיות ולהתפרנס באותה רמת חיים. רמת החיים שלנו ירדה, לעיתים עד לקו העוני".

איני בטוח שזו טענה שקרית שאין בה ממש. להערכתי יש רגליים לטענה זו וצריך להתמודד איתה, להודות בקיום הבעיה, להציע לה פתרונות ולהלחם עליהם. גם אם אנשי המחאה שטוענים כך מציעים פתרונות סוציאליסטיים מופרכים מעיקרם ומונעים ממניעים פוליטיים, להפלת ממשלת הליכוד.
ציטוט
0 #57 אפרים 2011-08-06 00:00
המניפסט הקומוניסטי של ישראל ביתנו
שרי ישראל ביתנו יצביעו מחר נגד רפורמת החלב. לא צפונבונים, לא סמול, לא ילדי ג'ינסים של מעצבים , לא ילדי סושי ונרגילה. סתם מבוגרי ה"סוציאליזם לעשירים" עם הוולבו שאני מממן.
ציטוט
0 #58 דורון 2011-08-07 00:00
לליברטי - מספיק
היה רצוי שתפעיל מעט בלמים (אם בכלל יש לך כאלו) ותנסה להשתלט על שטף הקללות
המתלהמות, המהולות בשמחה לאיד כביכול (על כך שאתה את נפשך הצלת וכ"ו וכ"ו...) שבו אינך מפסיק לשטוף את המדיה הוירטואלית. זה לא מוסיף לך נקודות, או גורם למישהו להאזין לדבריך.

כשיהיה לך משהו ענייני לומר, אולי יאזינו לך ואולי גם אז לא. עד אז - דאג לענייניך בחוף המזרחי של ארה"ב (אני לא בטוח אם יש כאן אפילו אחד שחושב להתקנא בך...) והנח לאנשים שהארץ הזו חשובה להם.
ציטוט
0 #59 ליברטי 2011-08-07 00:00
עצר אותי שוטר אמריקאי אתמול
ועדיין אני חולה על המדינה זו, ומאחל למדינת הזבלים שבזבזתי עלי החזירים המאכלסים אותה כל כך הרבה שנים לשווא - להישרף באש ההפגנות המטומטמות שלה.

כמה כיף לראות אתכם מדרדרים להתום שהרווחתם ביושר. את הדתיים שלהם, את עובדי הנמלים וחברת החשמל שלכם, את אנשי הקבע שלכם, את אלה ששתקו כל השנים, את קרובי המשפחה של כל אלה שנהנו מהצד.

כולכם אחראיים, וכולכם תשלמו את המחיר - נוסף על זה שאתם משלמים עכשיו, בבריאות, בדם, ובבזבוז הכוחות שלכם על המלחמה האבודה במהות ההסטורית - שהיא כשלונה של מדינת האפסים המנופחים, שנבנתה על יסודות רקובים.
ציטוט
0 #60 לליברטי 2011-08-17 00:00
מה תעשה כשתסיים ללמוד וויזת הסטודנט
שלך תפוג? או כשייגמר לך הכסף ותצטרך גם לעבוד (ובארה"ב על ויזת סטודנט אסור לעבוד, או שמותר באופן מוגבל ביותר)?
ציטוט
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן