חמישי, 14 מאי 2009 15:43

יש בתי ספר פרטיים בארץ

יש בישראל מבחר גדול של בתי ספר פרטיים: קורסים להכנה לפסיכומטרי, מכונים לבגרות, ובתי ספר פרטיים ללימוד מקצועות מחשב ותוכנה.

למשל – בתי הספר שמעבירים קורסי הכנה לפסיכומטרי. המבחן הפסיכומטרי נולד בעקבות כשלון מערכת החינוך הרגילה, ומבחן הבגרות שבסיומה. האוניברסיטאות נוכחולדעת שהציון בבגרות אינו משקף את רמת התלמיד, כנראה בגלל שמערכת החינוך הממלכתית מעניקה ציוני בגרות סתם, ללא דרישה לבסיס ידע מוצק מצד התלמיד. מעניקים את הציון כדי להציג מראית עין הצלחה של בית הספר הממלכתי, מבלי שיש בזה תוכן של ממש. האוניברסיטאות נאלצו להנהיג את המבחן הפסיכומטרי כמדד נוסף, שאמינותו קשורה לניתוקו ממערכת החינוך הרגילה. 

הקורסים מועברים על ידי מכונים פרטיים. המחיר שווה לכל נפש [לא גבוה], יש קורסים בכל הרמות, בכל המקומות, ובכל השעות שנוחות לתלמידים. יש כיתות בגדלים שונים, לפי בחירת התלמיד, עד כדי קורסים אישיים, ויש קורסים המותאמים לרמתו ההתחלתית של התלמיד. יש מורים מצוינים, למרות שאין להם ''תעודת הוראה'', [למשל – סטודנטים לרפואה], מורים שהתלמידים מעידים שכיף ללמוד אצלם. ואם לא כיף, התלמיד פשוט עובר למורה אחר או לבית ספר אחר. ולעולם אין שם שביתות.בקיצור – מערכת שעובדת כמו שצריך, כי אם לא התלמידים לא יבואו, הם ילכו לבית ספר אחר. ככה זה בשוק פרטי תחרותי: מוצר איכותי ומבחר גדול. 

תארו לעצמכם אם היו מקימים מערכת בתי ספר תיכון פרטיים!הלוואי שמערכת החינוך הממלכתית הייתה מתפקדת כמו המכונים המכינים לפסיכומטרי.

יעקב

עודכן לאחרונה ב שני, 04 דצמבר 2017 07:09
הוסף תגובה